План - конспект інтегрованого уроку

математика-інформатика

6 клас

 

Тема : “Координатна площина. Графічний редактор Paint.

 

Мета уроку:

1.    Закріпити знання, вміння, навички по темі “Координатна площина”.

2.    Закріпити поняття інформатики: графічний редактор, можливості графічного редактора.

3.    Розвивати мислення, творчу активність, інтерес до предметів математики та інформатики.

4.    Виховувати самостійність, акуратність, любов до праці.

Обладнання:

         Компютери, картки з завданням для самостійної роботи, магнітна дошка.

 

Хід уроку

І. Організаційний момент уроку

         Добрий ранок, діти! Як Ваш настрій? Посміхніться один одному і починаємо урок. Сьогодні у нас інтегрований урок математика – інформатика. Ми згадаємо основні поняття тем “Координатна площина” і “Графічний редактор Paint”.

ІІ. Актуалізація опорних знань

         Завдання №1. На малюнку зображені прямі, які перетинаються. Які не утворюють координатну площину? Чому?

       Завдання №2. Як побудувати точку А(-2;5). В яких четвертях знаходяться точки В(4;2), С(-3;5), Р(-2;-4), Е(0;4).

         Завдання №3.Розгадайте кросворд.

Запитання по вертикалі:

1.Чверть, в якій точки мають знак (+;+). (перша)

2.Який основний обєк розглядається на координатній площині? (точка).

3.Як називається площина, яку утворюють дві координатні прямі, які перетинаються під прямим кутом? (координатна)

 

 

1.П

 

2.Т

Е

О

 

3.К

 

Р

Ч

О

Ш

К

4.О

Р

Д

И

Н

А

Т

А

Р

 

 

 

 

 

Д

И

5.Г

6П

Р

Я

М

О

К

У

Т

Н

 И

К

 

Р

 

7.А

Б

С

Ц

И

С

С

А

Т

 

 

Ф

 

8К

О

О

Р

Д

И

Н

А

Т

И

І

 

9П

Р

Я

М

А

 

Ч

 

 

Н

 

И

 

Й

 

 

5.Як називається редактор який допомагає створювати малюнки і графіки.?(графічний)

По горизонталі:

4.Як називається друга координата точки?(ордината)

6.Що можна зобразити на екрані, якщо вибрати піктограму

(прямокутник)

7.Як називається координата Х?(абсциса)

8.Як називаються числа 6і 3 в точці М(6;3)?(координати)

9.Що можна зобразити на екрані, якщо вибрати піктограму

(пряма)

Завдання №4.

На дошці записані точки: А(-3;4), В(3;2), С(0;5), Д(4;0).Побудуйте ці точки на координатній площині на екрані монітора.

Завдання №5.

Для чого використовуються такі піктограми в графічному редакторі, відповідь супроводжуйте демонстрацією.

 

 

Самостійна робота

Клас ділиться на дві групи. Перша група виконує завдання на комп’ютері, а друга в зошиті. Потім групи міняються. Отже учні отримують дві оцінки з математики і інформатики.

Завдання І група

Побудувати чотирикутник за точками: А(-3;-1), В(-3;2), С(3;2), D(3;1). Знайти точку перетину діагоналей, вказати її координати. Зафарбувати кожну частину прямокутника різним кольором.

 

Завдання ІІ група
Знайти четверту вершину чотирикутника, якщо А(-2;-1), В(4;-1), С(4;3).

Знайдіть його площу. Розділіть на шість рівних частин і розфарбуйте.

Домашнє завдання:

1)   з математики: Придумайте і намалюйте будь-який малюнок на координатній площині, записати його координати і знайти загадку .

2)   з інформатики: створити свій малюнок в компютері і зберегти під своїм ім’ям.